De onvermijdelijke hack

De onvermijdelijke hack

Praktijklessen voor digitaal weerbare organisaties

Uitvoering
Paperback, zwart-wit , 208 pagina's
Auteur
ISBN
9789463564595
Verwacht op
26 september 2026
€ 29,99

Het is niet meer de vraag óf jouw organisatie wordt getroffen door een hack, maar wanneer. De vraag is daarom niet alleen hoe je een cyberaanval voorkomt, maar vooral hoe je ervoor zorgt dat jouw organisatie voorbereid is op de dag waarop het toch misgaat.

Wat gebeurt er wanneer systemen plotseling uitvallen? Wanneer medewerkers hun werk niet meer kunnen doen, klanten zich zorgen maken over hun gegevens en bestuurders onder grote druk belangrijke besluiten moeten nemen? Wie neemt de leiding? Hoe communiceer je terwijl nog niet alle feiten bekend zijn? En hoe zorg je ervoor dat je organisatie en je medewerkers kunnen herstellen?

In De onvermijdelijke hack laat Jan Hoogstra zien dat een cybercrisis zelden begint of eindigt bij de techniek. Op basis van tientallen interviews met incidentresponders, communicatieprofessionals en bestuurders van organisaties die zelf een cybercrisis hebben meegemaakt, neemt hij je mee in de praktijk achter de nieuwsberichten. De ervaringen van deze organisaties laten zien welke keuzes het verschil maken wanneer iedere minuut telt.

Dit boek biedt inzicht in de impact van een cybercrisis op mens, organisatie en techniek en de waarde van crisiscommunicatie. Daarnaast krijg je praktische handvatten om jouw organisatie beter voor te bereiden met crisisplannen, scenario's, oefeningen en concrete praktijklessen. Geen technisch handboek, maar een toegankelijk en direct toepasbaar boek voor bestuurders, managers, informatiebeveiligers en iedereen die een rol speelt in de digitale weerbaarheid van zijn of haar organisatie.

Het voorwoord is geschreven door Dave Maasland, cybersecurityexpert, CEO van ESET Nederland en onder andere bekend van Vandaag Inside.

Een cybercrisis laat zich niet plannen.

De voorbereiding wel.

Wis filter
  • Jan Hoogstra

    Jan Hoogstra

    Jan Hoogstra heeft na zijn opleiding Bedrijfseconomie meer dan 25 jaar ervaring opgedaan als IT-adviseur en IT-auditor bij enkele grote accountants- en adviesbureaus. Tijdens zijn loopbaan heeft hij veel opdrachten gedaan op het gebied van informatiebeveiliging...
    Hoogstra H

Meer lezen? Op onze zustersite blog.vanduurenmedia.nl publiceren wij en onze auteurs regelmatig interviews en artikelen met nuttige tips, trucs en andere lezenswaardigheden.

Bij De onvermijdelijke hack hebben wij de volgende aanvullende artikelen gevonden:


Results of blog query (this text will be replaced...)

Meer artikelen over hacking op vanduurenmedia.nl

Relevante blogs zoeken...